Markalarımız

Pierre Cardin


PIERRE CARDIN

1950 yılında Fransa'da Mösyö Pierre Cardin tarafından temelleri atılan marka, ilkleri ve sıra dışı tasarımları ile dünya modasına yön vererek tüm zamanların en büyük moda imparatorluklarından biri olmuştur. Özellikle uzay araştırmalarının yoğunlaştığı 60'lı yıllarda dönemin coşkusunu koleksiyonlarına "Space Age" temasıyla yansıtan Pierre Cardin, modada avant-garde ve fütüristik akımın ilk temsilcilerindendir. Bugün hala gardıroplarda yerini koruyan tayt, vatka ve maksi paltoyu hazır giyime armağan eden Pierre Cardin, otoriterlerce yeryüzünün en iyi bilinen beş Fransız moda tasarımcısından biri olarak kabul edilmektedir.

1980'lerden sonra Amerika'dan Çin'e, İngiltere'den Sovyetler Birliği'ne kadar dünyanın birçok yerinde butikleri açılan Pierre Cardin, sadece giyimle sınırlı kalmayıp, mücevher, parfüm, mobilya, aksesuar gibi alanlarda da tasarım markası olarak bilinirliğini artırmıştır.

Yıl 1993; Pierre Cardin, Aydınlı Grup'la Türkiye'de!

1993 yılına gelindiğinde Pierre Cardin, Aydınlı Grup`la imzalanan iş birliği sözleşmesi ile artık Türkiye`dedir. Grup bünyesine katılan ilk marka olarak üretim ve pazarlama faaliyetleri de artık Türkiye merkezli yürütülmeye başlar. 1994 yılında Pierre Cardin Türkiye`deki ilk mağazasını açmıştır.

Yıl 2005; Pierre Cardin - Aydınlı Grup Stratejik Ortaklığı

12 yıl boyunca erkek hazır giyim lisansörlüğünü başarıyla yürüten Aydınlı Grup, Mösyö Pierre Cardin'den gelen teklif üzerine 27 Temmuz 2005 tarihinde stratejik ortaklık anlaşmasını imzalar. Grup, bu anlaşmayla 7 ülkede 60’a yakın ürün grubunun lisansörlük hakkına sahip olmuştur.

Pierre Cardin Dünyasının bugünü

Pierre Cardin, 140 ülkede sahibi olduğu 900 farklı ürün lisansı ile dünyanın en çok kabul gören ticari markalarından biridir. Yurt dışında 19, Türkiye’de ise 105 mağazası ile erkek koleksiyonlarındaki başarısını, yenilenen kadın kreasyonuyla da göstererek tüketicileriyle buluşturmaktadır.

Pierre Cardin bugün Türkiye'de hayatın her alanında fark edilir bir şıklığı olan, sağlıklı yaşam ve sporla ilgilenen, centilmen, stil sahibi erkekler ve kendinden emin, güçlü, özgün kadınlar için fonksiyonellik ve çeşitlilik sunan koleksiyonlar hazırlamaktadır. Marka, kaliteyi ve konforu birleştirdiği tasarımdaki gücü ve ustalığıyla, kendine güvenen ve her ortamda tarz sahibi bir şıklıkla sosyalleşen insanların moda konusundaki yol göstericisidir

Pierre Cardin resmi web sitesi : www.pierrecardin.com.tr