Kurumsal

Hakkımızda


HAKKIMIZDA

Hazır giyim perakendesinin en büyük oyuncularından biri olan Aydınlı Grup; hayata geçirdiği proje ve yatırımlarıyla istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

Kaliteli hizmet ilkesini benimseyerek evrensel değerlere özen gösteren, çevre bilincine duyarlı üretim yapan ve müşteri odaklı çalışma sistemi ile dünya standartlarında hizmet veren Aydınlı Grup; 306'sı yurtdışı olmak üzere toplam 690 mağaza ve 7500'ü aşkın çalışanı ile sadece Türkiye'nin değil, yakın coğrafyanın da en büyük hazır giyim perakendecilerinden biridir.

Aymoda Tekstil çatısı altında yatırımlarını büyüten üretim organizasyonu ile, 2022 yılında hayata geçen Silivri Üretim Merkezi'nin yanı sıra; 2023 yılında bünyesine dahil ettiği Giresun'da bulunan Aymoda Çorap ve Şanlıurfa'da bulunan Aymoda Kumaş fabrikalarıyla sürdürülebilir, yenilikçi üretim ve yatırım faaliyetlerini sürdürmektedir.

Aydınlı Grup, İstanbul Hadımköy'de kurduğu yeni lojistik merkeziyle stoklama, operasyon ve sevkiyat süreçlerini tek merkez üzerinden kontrol ederek Lojistik faaliyetlerine yön vermektedir. 14.500.000 adet stok alanıyla birlikte günlük 200 bin ürün kabul ve 200 bin adet sevk kapasitesine sahip yeni lojistik ve depo merkezi ile grubun büyüyen mağaza, e-ticaret ve ihracat operasyonlarına, sahip olduğu son teknolojik altyapısıyla destek vermektedir.

90'lı yıllar grubun tarihinde, imzalanan uluslararası anlaşmalar ile önemli bir dönüm noktasıdır. 1993 yılında Pierre Cardin, 1995 yılında Cacharel ve 1997 yılında U.S. Polo Assn. ile imzalanan sözleşmelerle büyüme ivme kazanır.

1993 yılında grup bünyesine katılan ilk marka olan Pierre Cardin, 1950 yılında Fransa'da temelleri atılmış hazır giyim markasıdır. Yaşamın her alanında fark edilir bir şıklığa sahip, sağlıklı yaşam ve sporla ilgilenen, stil sahibi erkekler için hazırlanan koleksiyonlarıyla fonksiyonellik ve çeşitlilik sunan Pierre Cardin, kaliteyi ve konforu tasarımdaki gücüyle birleştirerek, kendine güvenen ve her ortamda fark edilen erkeklerin moda konusundaki yol göstericisidir.

1995 yılında gruba katılan Cacharel'in geçmişi 1962 yılına kadar uzanmaktadır. Dünyada modernizmin ve zarif giyinme sanatının bir sembolü olarak kabul edilir. Cacharel, şık duruşunu fonksiyonel detaylarla destekleyen, sade fakat kaliteli, tasarımda farklılaşan bir görünümü benimsemiştir. Marka, ne istediğini bilen, özgür, gezgin, keşfetmeyi seven, aynı zamanda sofistike ve detaylarda gizli tasarımla kaliteye önem veren erkeklerin vazgeçilmez tercihidir.

1997 yılında gruba katılan son marka U.S. Polo Assn.'dir. 1890 yılında Amerika'da kurulan U.S. Polo Assn., polo sporunun Amerika ve Kanada'daki temsilcisidir. Tarihte, kralların ve asillerin sporu olarak da anılan ve polo sporundan doğan marka, bu spordan ve sunduğu yaşam tarzından aldığı ilhamı koleksiyonlarına taşımaktadır. Klasik U.S. Polo Assn. renkleri ve arması bu tarzı desteklerken, sporun ruhunu da yansıtır. Renkli, konforlu ve şık modelleriyle kadın, erkek, çocuk kategorisine hitap eden U.S. Polo Assn., hem gençlerin hem de ailelerin favori markasıdır.

U.S. Polo Assn. ile 44 ülkede, Pierre Cardin ile 10 ülkede, Cacharel ile 7 ülkede operasyonu bulunan Aydınlı Grup, toplamda ise 66 ülkede lisans hakkına sahiptir.